Hodnotící komise vybrala tři finalisty soutěžního dialogu Nový Hlavák

line

Projekt renovace nové odbavovací haly Hlavního nádraží Praha, revitalizace Vrchlického sadů před budovou a plánovaná stavba tramvajové trati Muzeum – Bolzanova pokročil do další fáze. Hodnotící komise v první polovině prosince vybrala při dvoudenním zasedání tři architektonické mezinárodní týmy, které postupují do dalšího kola soutěžního dialogu.

Vybrané týmy:
Henning Larsen Architects A/S sídlící v dánské Kodani, kteří zaujali svým přístupem mimo jiné založeným na datech a důkazech, jímž připravují města na budoucnost bez uhlíku. Projekty z jejich portfolia ukazují, jak lze vytvořit město, kde se dobře žije.
re:architekti+baukuh+YellowOffice, česko-italské konsorcium, které ve svých pracích spojuje přístup k historii, moderním technologiím a dopravním stavbám.
Miralles Tagliabue EMBT S.L.P. + OCA architects Prague, s.r.o., konsorcium španělských a českých architektonických studií. Ve svých minulých realizacích se snažilo o citlivé propojení nejrůznějších městských struktur. Jednotlivé týmy nyní budou do začátku března 2023 pracovat na návrzích řešení projektu Nový Hlavák. Poté budou své návrhy prezentovat komisi.

Jednotlivé týmy nyní budou do začátku března 2023 pracovat na návrzích řešení projektu
Nový Hlavák. Poté budou své návrhy prezentovat komisi.